Ir skrējēji, kas piedzīvo papēža sāpes pēc skriešanas. Šajā “Skrien droši” rakstu sērijā mēs tuvāk aplūkosim, kāpēc sāp papēdis pēc skriešanas un kā šādas problēmas iespējams novērst.

Kāpēc sāp papēdis pēc skriešanas?

Plantārā fascija ir bieza saite, kas iet gar pēdas apakšu. Saišu iekaisums ir sāpju cēlonis, kas saistīts ar plantāro fasciju, un sāpes var izraisīt saišu sabiezējums un to ieskaujošo kolagēna šķiedru pavājināšanās.

Ir arī daudzi citi apstākļi un mīksto audu ievainojumi, kas pēc skriešanas var izraisīt papēža sāpes. Piemēram:

  • problēmas ar muskuļu arku, muskuļu nelīdzsvarotība un pārmērīga skriešana var izraisīt diskomfortu papēdī;
  • skriešanas apavi. Pat kaut kas tik vienkāršs kā skriešanas apavu valkāšana, kas neatbilst Tavai pēdai, var izraisīt papēža sāpes.

Tāpēc iesakām veltīt laiku, lai atrastu skriešanas apavus, kas nodrošina nepieciešamo atbalstu pēdai.

Kā ārstēt sāpes papēdī pēc skriešanas?

Labā ziņa ir tā, ka pastāv vairāki veidi, kā Tu vari patstāvīgi novērst sāpes papēžos. Kas tie ir?

1. Pilnvērtīga atpūta

Ja Tu nesniegsi audiem laiku, kas nepieciešams, lai atjaunotos, pastāv risks īslaicīgu traumu pārvērst hroniskā stāvoklī. Pārtraukums starp skriešanas treniņiem palīdzēs mazināt sāpes, spriedzi un iekaisumu. Tev vajadzētu atsākt treniņus tikai tad, kad simptomi ir izzuduši. Veicot saudzīgus pēdu un kāju  stiepšanās vingrinājumus pāris reizes dienā, tas var palīdzēt paātrināt atveseļošanos.

2. Sāpju un iekaisuma samazināšana

Dabiski pretsāpju līdzekļi un pretiekaisuma līdzekļi var mazināt sāpes un iekaisumu traumu skartajās vietās. Uzreiz kā parādās sāpes papēdī, iesakām divas reizes dienā uz sāpošās vietas pa 10 minūtēm uzlikt ledus maisiņu. To atkārto trīs dienas.

Ja sāpes nepāriet dažu dienu laikā – iesakām vērsties pie speciālista, kas palīdzēs noteikt sāpju cēloni.

3. Treniņu slodzes izvērtēšana

Viens no visbiežāk sastopamajiem sāpju cēloņiem papēdī pēc skriešanas ir vienkārši pārāk intensīvs treniņprocess, it īpaši, ja neesi pilnībā atveseļojies no iepriekšējās traumas. Neskatoties ne uz ko, visefektīvākā ārstēšana ir stāvokļa stabilizēšana. Lai to izdarītu, samazini treniņu slodzi, izvairies no skriešanas, kad rodas sāpes, un strādā pie muskuļu nostiprināšanas.

Lai novērstu traumu rašanos nepareiza treniņprocesa laikā – vērsies pie mums! Skriešanas treneris izstāstīs, ko darīt, lai nebūtu jāpiedzīvo šādas situācijas, kad sāp papēdis pēc skriešanas.