Cilvēkiem nereti šķiet, ka skriešana neko daudz neprasa – pietiek ar skriešanas apaviem, labu garastāvokli un vēlmi skriet. Taču tā nemaz nav – pārgalvīga skriešana, neplānojot treniņu procesu atbilstoši savām spējām, var novest pie nevēlamām sekām, tostarp traumu rašanās! Tāpēc efektīvai mērķu sasniegšanai ir ieteicams individuāls treniņu plāns. Kādas iespējas tas sniedz un kur to var saņemt? Lasi šajā rakstā!

Katram savs treniņu plāns – kādas ir tā priekšrocības?

Individuāls treniņu plāns katram skrējējam sniedz virkni noderīgu iespēju un priekšrocību. Kādas tās ir?

1. Optimāla slodze

Ne visiem ir zināšanas par to, kā sabalansēt treniņu slodzi, un tas ir tikai normāli! Tieši tāpēc ir pieejama treneru palīdzība, lai palīdzētu skrējējiem ar savām zināšanām un pieredzi sasniegt izvirzītos mērķus. Internetā ir pieejamas visdažādākās pamācības, kas nereti ir pilnīgi pretējas, radot apjukumu. Ja izvēlēsies saņemt profesionālu palīdzību – šaubas un apjukums zudīs! Tā vietā saņemsi individuālu pieeju no trenera, kas fokusēsies uz katra klienta konkrēto gadījumu.

Treneris, izstrādājot optimālu skriešanas treniņu programmu, ņems vērā dažādus faktorus, piemēram, Tavu dienas ritmu, fizisko sagatavotību un uzstādītos mērķus.

2. Redzējums ilgtermiņā

Viens no būtiskiem ieguvumiem, izvēloties sadarbību ar treneri, ir iespēja domāt par mērķu sasniegšanu ilgtermiņā. Protams, ir svarīgi arī mazie mērķīši, ko izvirzīt nedēļu no nedēļas, taču redzējums ilgtermiņā ir vēl svarīgāks. Ar treneri vari nospraust vēlamos mērķus un, balstoties uz tiem, pielāgot treniņu procesu, gūstot pievienoto vērtību ilgtermiņā.

3. Izvairīšanās no nevēlamām traumām

Viena no biežākajām problēmām, trenējoties uz savu galvu, ir traumu rašanās. Ja skriešanā esi iesācējs, risks, ka radīsies mikrotraumas, ir salīdzinoši augsts, jo Tu nezināsi:

  • kā pareizi skriet;
  • kādus vingrinājumus veikt;
  • kāda ir pareiza pēdas darbība skrējiena laikā;
  • cik ātri skriet;
  • kādu slodzi izvēlēties;
  • un vēl virkni citu būtisku faktoru, kas var veicināt traumu rašanos.

4. Efektīva mērķu sasniegšana

Mēģinot sasniegt mērķus paša spēkiem, var gadīties piedzīvot vilšanos – nesasniedzot izvirzīto nospraustajā laika periodā var rasties pieņēmumi, ka skriešana nav priekš Tevis, Tu neko nevari sasniegt un vēl citas aplamas domas.

Skriešanas treniņu plāns palīdz jēgpilni un galvenokārt pareizi aizvadīt treniņus, ļaujot izbaudīt tos un iepazīt skriešanu no pavisam citas perspektīvas, kā rezultātā tiek saredzētas šīs aktivitātes priekšrocības. Ar individuālu treniņplānu Tu virzīsies uz mērķi soli pa solim, nepārmokot ķermeni, bet to attīstot veselīgā veidā.

5. Papildus motivācijas deva

Un, protams, tā būs kārtīga motivācijas deva! Ja, trenējoties paša spēkiem, nevari sasniegt vēlamo tā, kā gribētos, vai pēc garas dienas māc nogurums – Tu, iespējams, izlaidīsi kādu plānoto treniņu. Turpretī, sadarbojoties ar treneri, izlaist skrējienu ir daudz grūtāk, jo negribēsies minēt attaisnojumus savas slinkumam vai nogurumam. Tāpat treneri vienmēr sniedz atbalstu cīņā ar grūtībām, lai sasniegtu rezultātus – par to Tu vari būt drošs!

Lai nemaldītos skriešanas pasaules līkločos, Tava īstā izvēle uz panākumiem ir treniņu plāns, kas ļauj sasniegt vēlamo daudz efektīvāk. Vai esi gatavs uzticēt savu attīstību trenerim? Tad negaidi – sazinies ar Skriešanas Akadēmiju un saņem savu individuālo treniņplānu jau šodien!