Skrējēji bieži jautā, cik bieži vajadzētu skriet. Protams, var skriet katru dienu, kā to mēdz darīt – bet, vai tas ir ieteicams? To var darīt, bet līdz tādam līmenim ir jātiek pakāpeniski. Kā mēģināt noteikt, cik bieži skriet ir ieteicams? To skaidrosim šoreiz!

Ķermenim nepieciešama arī atpūta!

Rūdītākiem skrējējiem atpūta ir mazs skrējiens ar ļoti zemu intensitāti. Citreiz pat pilnīga atpūta.

Iesācējiem noteikti nav ieteicams skriet katru dienu. Kā jaunam skrējējam Tev būtu prātīgi saprast savu esošo fizisko formu (ar to var palīdzēt skriešanas treneris. Un vēl labāk – palīdzot ar sastādītu skriešanas treniņplānu).

Nepieciešams paturēt prātā, ka ikvienam skrējējam vienmēr ir nepieciešama arī atbilstoša atpūta, tāpēc skriešana katru dienu ar neatbilstošu fizisko formu nav pareizais virziens, kā plānot treniņus.

Vispareizāk, kā jau minējām, būtu svarīgi saprast esošo fizisko formu un sākt ar 3-4 vieglām treniņu reizēm nedēļā. Atpūtas un atjaunošanās dienas ir tikpat būtiskas ķermeņa fiziskās attīstības uzlabošanā cik paši treniņi un iekļautie vingrinājumi. Tieši atpūtas dienas laikā ķermenis kļūst stiprāks – bez atpūtas un atjaunošanās skrējējs riskē ar pārmērīgu treniņu sindromu, traumām un izdegšanu.

Kas ietekmē skriešanas apjomus un cik reizes nedēļā skriet?

Skriešanas apmērus ietekmē dažādi faktori, piemēram:

  • esošā fiziskā forma;
  • skriešanas mērķi;
  • darba grafiks;
  • ģimene;
  • veselība;
  • daudzas citas laika prasības, kas nosaka dienas ritmu.

Skriet 1-2 reizes nedēļā ir nepietiekami pat netrenētam cilvēkam. Vislabāk būtu trenēties 3-4 reizes. Tā var būt būs pat ātra iešana sākumā ar neilgu paskriešanu pa vidu.

Taču ir svarīgi atcerēties vienu – skriešanas daudzums atkarīgs no izvirzītajiem mērķiem, tāpēc vienas vienīgās, labākās formulas, plānojot skriešanas treniņus, nav! Tas ir faktoru kopums – esošā fiziskā forma, veselības stāvoklis, laiks treniņiem, vēlme sportot vairāk vai mazāk un daudz kas cits.

Ieplāno dienu atpūtai!

Sākuma periodā iesakām ieplānot pilnīgas atpūtas dienas nedēļā: 1-3 dienām, atkarībā, cik regulāri sportosi. 

Atpūtas dienas novērš pārmērīgas traumas, ļauj atjaunot glikogēna krājumus, dod ķermenim laiku dziedēt un izlabot visus mīksto audu bojājumus un novērš morālu izdegšanu. Kad pēc treniņa notiek atpūta, ķermenis kļūst stiprāks. Uzmanies no:

  • ilgstoša noguruma;
  • ilgstoša muskuļu sāpīguma;
  • kašķīguma;
  • motivācijas trūkuma u.c.

Ja rodas kāda no šīm pazīmēm, Tev ir nepieciešamas tam pievērst uzmanību, samazinot intensitāti, apjomu, pievēršot uzmanību miegam, uzturam. Ilgtermiņā Tu iegūsi vairāk no nedaudz lielākas atpūtas nekā no pārmērīga treniņu daudzuma. 

Tas nozīmē, ka, plānojot skrējienus nedēļas griezumā, nepieciešams atrast veselīgu līdzsvaru! 

Ja vēlies saņemt Tev piemērotu, individuālu treniņa plānusazinies ar Skriešanas Akadēmijas komandu! Mēs iemācīsim, kā pareizi skriet, kā plānot treniņu grafikus un kā trenēties, lai iegūtu rezultātu par visiem 100%, nevis nomocītu ķermeni, nodarot tam pāri!