Reāla eksperimenta rezultāts!

Sāpes muguras lejasdaļā var būt dažādos gadījumos-skriešanas laikā pēc kādām minūtēm sāk parādīties, ilgstoši sēžot vai pamostoties no rīta vai kādos citos momentos.
Ir gadījumi kad cilvēkiem jau ir ārsts noteicis iemeslu-skriemeļu pabīdīšanās, iegūta diska trūce, mazkustīgs dzīvesveids ļoti ilgstoši sēžot u.c.

Ja pat nav konstatēta nekāda problēma pie ārsta bet iespējams bieži mugura lejasdaļa ir jūtīga, sāk sāpēt un parādās diskomforts vai nu skrienot vai pēc sēdēšanas.

⁉Kā tad novērst? Šo aktuālo problēmu var novērst ar attiecīgiem vingrinājumiem. Lai cik tas interesanti vai pārsteidzoši arī neskanētu bet kā vienu no galvenajiem vingrinājumiem rekomendējam pietupienus ar svaru stieni uz muguras. Jā, stieni uz muguras un pietupieni ar svaru. Pēc katra šāda vingrinājuma klāt veicot vingrinājumus vēdera presei.

⁉Kas tad notiek taisot pietupienus ar svaru stieni? Vai tas neskan pārāk nežēlīgi un traumatiski veikt šādu nopietnu vingrinājumu?
➡Tad kad mēs uzliekam uz muguras stieni ar nelielu svaru tajā brīdī skriemeļi sāk pretoties un pretošanās rezultātā sāk nostiprināties mugurkauls. Šis ir ļoti efektīgs un labs vingrinājums lai stiprinātu gan mugurkaulu, gan kājas, muguru un vēderpresi.

❗BET ir nosacījumi kas ir jāievēro lai varētu veikt šo nopietno vingrinājumu:
✅ja mugura ikdienā ļoti sāp, tad ir jānovērš lielās sāpes ar vienkāršākiem un atbilstošiem muguras vingrinājumiem.
✅ja iepriekš vispār nav trenēts ķermenis tad pirmās nedēļas iesakām to nostiprināt veicot vingrinājumus ar savu svaru jeb mājas apstākļos veicot atbilstošus vingrinājumu kompleksus.
✅tad kad pirmie divi punkti ir ievēroti tad var sākt pildīt vingrinājumu-tupšanās ar svaru stieni uz muguras. Nosacījums ir ka šis vingrinājums ir jāveic 100% pareizi. Ja tas nav nekad darīts tad lai iemācītos pirmās reizes ir ieteicams veikt ar treneri, kas iemācīs pildīt šo vingrinājumu, iemācīs izvēlēties pareizus un atbilstošus svarus ar cik celt un cik daudz celt.

❗Par reālo eksperimentu – šo vingrinājumu pielietoja mūsu skriešanas treneris uz 29. gadus jaunas sievietes, kas ikdienā bija neaktīva bet juta muguras sāpes lejasdaļā, jo ilgstoši sēž veicot ikdienas darbu, mugura nav nostiprināta, vēdera prese arī nav trenēta.
Pirmo mēnesi strādājām ar personīgo svaru nostiprinot dziļo muskulatūru, vēderpresi un muguru. Pēc 3-4 nedēļu treniņiem pakāpeniski sākām veikt vingrinājumu-tupšanās ar svaru stieni uz muguras trenera vadībā. Sākām ļoti pakāpeniski ar 20-25 kg, līdz esam nonākuši ka brīvi varam veikt vingrinājumu ar 50 kg.
Šo vingrinājumu veicām 2* nedēļā klāt nostiprinot muguru ar mazākiem vingrinājumiem un arī strādājot pie vēdera preses.

❗REZULTĀTĀ – Muguras sāpēs un diskomforts ir pazudis, esam pilnvērtīgi nostiprinājuši ķermeni, veicot skriešanas treniņus esam attīstījuši aerobās spējas. Ikdienā ir palielinājušās darbaspējas, ķermenim ir lielāks spēks, ķermenis ir stiprs un stingrs neizraisot sāpes muguras lejasdaļā.

Pareizi trenējoties esam izveidojuši minimālu pamatu lai ikdienā varētu labi un pilnvērtīgi justies.

❗SECINĀJUMS – trenējamies gudri un pareizi. Attīstam ķermenim reālas īpašības kas dod praktisku rezultātu, treniņos “nenodzenam” sevi nodzīšanas pēc.
Trenējamies regulāri un pareizi 🙂

#trenējiesgudri #sāpesmuguraslejasdaļā #lowerbackpain