Vai peldēšana sadedzina kalorijas? Jā! Kā ar riteņbraukšanu? Arī! Bet kā ar komandas sporta veidiem? Arī – jā! Visas šīs lietas ir lieliski piemērotas svara zaudēšanai, taču tām, salīdzinot ar skriešanu, ir viena atšķirība – augstākas izmaksas! Ir nepieciešams maksāt par baseina apmeklējumu, iegādāties velosipēdu, bet ar skriešanu ir vieglāk – ja vari atļauties iegādāties pāris skriešanas apavus un apģērbu komplektu, tad esi tam gatavs! Skriet var jebkad – karstā vai aukstā laikā, sniegā, lietū un vējā, viens vai kopā ar draugiem – iespējas ir neierobežotas! Pieejamība ir tikai viens no faktoriem, kura dēļ skriešana ir tik piemērota svara zaudēšanai. Bet šoreiz – ne par to! Pievērsīsimies tam, kā pareizi skriet, lai nomestu svaru!

Kā pareizi skriet, lai nomestu svaru: 4 ieteikumi efektīvam rezultātam!

Skriešana svara zaudēšanas nolūkos nav tik vien kā apavi, apģērbs un došanās ārpus mājas – tā sevī ietver konkrētu stratēģiju, plānu, kura īstenošana palīdz sasniegt plānotos rezultātus. Kas ar to saprotams?

1. Nepārvērtē kaloriju sadedzināšanu – uzturam IR jāseko līdzi!

Skriešanai ir neskaitāmi daudz ieguvumu, ieskaitot svara zaudēšanu, taču skriešana nav iemesls, lai ignorētu pareiza uztura principus, it īpaši, ja Tu mēģini zaudēt svaru. Lielākā daļa cilvēku pārvērtē kalorijas, kuras viņi sadedzina skriešanas laikā. Nereti gribas sevi “apbalvot” pēc lieliska treniņa, taču, ja nerēķināsi, cik daudz kaloriju dienas laikā uzņem, var gadīties pretējs efekts – svars pieaugs, jo dienas beigās uzņemto kaloriju daudzums būs lielāks nekā patērētās kalorijas.

2. Izdari nedaudz vairāk kā gribētos, taču nepārpūli sevi

Jā, sportisti pastāvīgi pilnveido savus treniņu plānus un stratēģijas, ko noteikti ieteicams ņemt vērā arī Tev, taču nevajag ieslīgt arī otrā galējībā – nepārpūlies, īpaši tad, ja nupat esi sācis skriešanas treniņus. Pārpūle, liekot nesamērīgi augstu slodzi, novedīs pie nepatīkama rezultāta – pārpūles, traumām, liedzot Tev efektīvu treniņu procesu līdz brīdim, kad veselība būs uzlabojusies.

Tā vietā labāk pilnveido skriešanas treniņus pakāpeniski, radinot organismu pie aktivitātēm un lielākas fiziskās slodzes – sāc ar iešanu, ko vari vēlāk papildināt ar skrējienu un tempa audzēšanu atbilstoši savai sagatavotībai.

3. Neaizmirsti arī par spēka treniņiem

Domājot, kā pareizi skriet, lai nomestu svaru, cilvēki bieži vien neaizdomājas, ka ļoti noderīgi ir arī spēka treniņi, ne tikai pats skriešanas process. Spēka treniņi ir svarīgi vairāku iemeslu dēļ, piemēram, tie:

  • padara Tevi par spēcīgāku skrējēju, uzlabojot muskuļa spēku;
  • samazina traumu risku. Ja nebūs attīstīta muskulatūra, skriešana pārlieku noslogos locītavas;
  • palīdzēs zaudēt svaru. Jo vairāk liesās muskuļu masas Tev ir, jo vairāk kaloriju Tu sadedzināsi miera stāvoklī.

4. Strādā pie sava mērķa sasniegšanas

Nospraud mērķi un neapstājies pusceļā līdz tā sasniegšanai! Tavs ķermenis ir radīts, lai Tu to pilnveidotu un uzlabotu – arī ilgtermiņā! Nesatraucies, ja savu sapņu ķermeni nesasniedz vienas nedēļas vai mēneša laikā, jo tā, visticamāk, arī nenotiks! Pārmaiņas var prasīt arī ilgāku laiku, bet, tici mums – kad mērķis būs sasniegs, Tu atskatīsies un redzēsi, ka tas IR bijis tā vērts!

Vienas vienīgās un pašas lieliskākās formulas, kā pareizi skriet, lai nomestu svaru, nav. Tas ir darbību kopums, kuru veikšana pareizos, piemērotos apjomos var nest cerēto rezultātu. Svara zaudēšanai svarīgs ir gan uzturs, gan fiziskās aktivitātes! Ja meklē savu uzticamo sabiedroto, kas palīdzētu apgūt skriešanas pamatus un neskopotos ar vērtīgiem padomiem – sazinies ar mums, Skriešanas Akadēmiju – kopā varam sasniegt daudz, tostarp – īstenot Tavus mērķus!