Neatkarīgi no tā, vai skriešanā esi iesācējs vai pieredzējis sportists – ceļgala sāpes skrienot var piemeklēt ikvienu. Skriešana liek justies labi ikvienam, kurš pareizā tehnikā apguvis skriešanas pamatus un soli pa solim sevi ir attīstījis, taču pat šādos gadījumos, kad šķietami visu esi darījis pareizi, var piemeklēt ceļgalu sāpes. Un, protams, šādas sāpes ir nomācošas! Kas ir biežākie ceļgala sāpju cēloņi un ko var darīt, lai to risinātu? Lasi mūsu sagatavotajā rakstā un uzzini!

Ceļgala sāpes skrienot – kādi ir biežākie sāpju cēloņi?

1. Skriešanas trauma

Šādas sāpes var parādīties zem ceļgala, īpaši izjūtot tās ejot augšup vai lejup pa kāpnēm pēc skriešanas. Kas notiek un kā to novērst? Kad skriešanas laikā ceļa skriemelis pārvietojas ārpus normālā stāvokļa, zem tā esošie skriemeļi tiek kairināti. Lai to novērstu:

 • iespējams, nepieciešams samazināt slodzi. Varbūt treniņu režīms ir pārāk augsts un neproporcionāls Tavām šī brīža spējām;
 • izvairies no tādiem vingrinājumiem vai treniņiem, kas var radīt vēl izteiktākas sāpes;
 • saīsini skriešanas soli – tādējādi iespējams samazināt radīto spiedienu uz ceļiem;
 • ja nekas no šī nepalīdz – vērsies pie ārsta, kas palīdzēs noteikt, vai sāpēm nav kāds cits iemesls.

2. Ceļa locītavas tendinīts

Kur jūtamas sāpes? Zem ceļgala un apakšstilba augšdaļā – tās saasinās skriešanas laikā un kāpjot augšā vai lejā pa kāpnēm. Tas rodas situācijās, kad skriešanas laikā uz ceļa uzliktais spēks pārlieku noslogo patellas cīpslu.

Šādu cēloni iespējams konstatēt, veicot ceļgala pārbaudi. Slimībai ir vairākas stadijas, un tieši konkrētā stadija ietekmē tās ārstēšanu. Kādos veidos?

 1. Samazinot slodzi skriešanas laikā.
 2. Veicot piemērotu fizioterapiju.
 3. Vingrojot.
 4. Ļoti retos gadījumos – ar ķirurģisku iejaukšanos, bet tas notiek vien tad, ja tā kļuvusi par hronisku slimību.

3. Iliotibiālās joslas sindroms (sāpes ceļa ārējā daļā)

Šādā gadījumā tiek izjustas ļoti asas, durošas sāpes ceļa ārējā daļā. Tās rodas, kad iliotibilā saite berzējas pret ciskas kaula ārējo malu. Šādā berzes rezultātā tiek kairināti saites audi un gļotsomiņu iekaisums.

Kādos gadījumos parādās sāpes? Varianti ir dažādi – sākotnēji tās var parādīties tikai skrienot vai kāpjot augšup, lejup pa kāpnēm, taču vēlāk arī miera stāvoklī. Šādās situācijās, lai novērstu problēmu, tiek izmantoti šādi līdzekļi:

 • nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi;
 • miera stadija – nākas samazināt slodzi;
 • arī aukstuma elementu izmantošana;
 • fizioterapija, kas pielāgota šīs problēmas novēršanai.

4. Osteoartrīts

Kā izpaužas? Jūtamas sāpes, pietūkums vai stīvums ceļgalā skriešanas vai ikdienas aktivitāšu laikā – arī naktī. Šādas sāpes rodas hialīna skrimšļa (locītavas skrimšļa) nodiluma gadījumā, ko izraisa kaula berze pret otru kaulu.

Kā novērst šādu problēmu? Iespējas ir vairākas, bet galvenokārt nepieciešams veikt pareizu fizioterapiju. Tas palīdz:

 • nostiprināt muskuļus ap ceļa locītavu;
 • samazināt sāpes;
 • likvidēt radušos muskuļu disbalansu.

Esi vērīgs pret izmaiņām, ko jūti ķermenī skriešanas laikā un ikdienā. Ja sajūti ceļgala sāpes skrienot, noteikti vērsies pie ārsta, lai savlaicīgi risinātu problēmu!

Tāpat pievērs uzmanību arī pareizas skriešanas tehnikai, kas palīdzēs novērst problēmu rašanos. Ceļgala sāpes skrienot ir nopietna problēma, kas var būtiski ietekmēt dzīves kvalitāti kā fizisku aktivitāšu veikšanas laikā, tā ikdienā. Sazinies ar mums, lai saņemtu individuāli izstrādātu treniņplānu, kas palīdzēs iemācīties skriet pareizi un atbildīgi, ņemot vērā Tavu fizisko gatavību!