Tiklīdz temperatūra nokrītas zem nulles, daudziem skrējējiem rodas jautājums, vai skriešana aukstumā nav kaitīga viņu veselībai. Mieru, tikai mieru – ja esi vesels un Tev nav plaušu problēmu, nevajadzētu rasties nekādām problēmām, veicot āra aktivitātes pazeminātā temperatūrā. Taču arī aukstā gada laikā jāņem vērā vairāki ieteikumi, kas uzlabot skriešanas treniņus. Kā pareizi elpot, skrienot, un kā sagatavoties?

Kā pareizi elpot, skrienot ziemā? 3 ieteikumi!

Ja Tev rodas grūtības elpot aukstā temperatūrā vai vēlies skriet ārā ekstremālos apstākļos – lielākā aukstumā – ievēro šos padomus.

1. Piemērots apģērbs

Auksts gaiss mēdz kairināt bronhus un plaušas, un nepareizas elpošanas un apģērba gadījumā tas var izraisīt klepu. Lai to novērstu, piesedz kakla daļu. Izmēģini, piemēram, kreklu ar augstu apkakli, lai kakla daļa tiktu viegli piesegta, taču ne ietīta un ļoti sildīta. Šeit Tev jākoncentrējas uz praktiskumu, nevis modi, un aukstajās vai īpaši vējainajās dienās – nebaidies piesegt kakla daļu, lai pasargātu no liela aukstuma.

2. Pareiza elpošana

Ieelpojot gaisu caur degunu, Tu vari to sasildīt. Šīs metodes priekšrocība ir tā, ka gaisam ir jāpārvar lielāks attālums, lai sasniegtu plaušas. Pa ceļam Tava deguna ejas un traheja sasilda, filtrē un samitrina auksto gaisu. Lielais trūkums šādai metodei tomēr ir tas, ka caur degunu nevar uzņemt tik daudz skābekļa, kā caur muti.

Palielinoties treniņu intensitātei, Tu pamanīsi, ka nav iespējams apgādāt ķermeni ar pietiekamu skābekļa daudzumu, vienkārši elpojot caur degunu, kā rezultātā tiek izraisīts elpas trūkums. Šī iemesla dēļ ieteicams elpot caur degunu un muti vienlaicīgi, taču caur muti ieelpām jābūt seklākām, lai pārlieku nesaelpotos auksto gaisu.

3. Izvairies no augstas intensitātes

Lielā aukstumā būtu ieteicams izvairīties no intensīviem skriešanas treniņiem. Palielināta slodze var vēl vairāk kairināt elpceļus, apgrūtinot elpošanu. Šajā gadījumā labāk ir pieturēties pie gariem, viegliem skrējieniem.

Izmantojot pareizo elpošanas tehniku skrējiena laikā, Tu vari pasargāt savu ķermeni no aukstuma ietekmes arī ziemas laikā. Ja vēlies iemācīties, kā pareizi elpot skrienot un kā pareizi skriet – sazinies ar Skriešanas akadēmijas komandu. Izveidosim unikālu treniņplānu, lai soli pa solim vestu Tevi uz nosprausto mērķi!