Gūžas sāpes pēc skriešanas varētu sāpēt vairāku iemeslu dēļ.

Mēģināsim iedziļināties un izskatīt dažus iemeslus, kāpēc tas tā varētu būt:

Nepiemēroti skriešanas apavi

Ja skriešanas apavi ir nolietojušies un tiem nav amortizācijas, tad mūsu ķermenis saņem triecienu, kad mēs piezemējamies. Trieciens parasti “dod” uz vājākajām ķermeņa vietām. Tādējādi netrenētas kādas ķermeņa daļas noved pie tā, ka sāk sāpēt šajā gadījumā gūža.
Apavi var būt arī nepiemēroti, piemēram, kad nepiešami atbalsta apavi, bet skrējējam ir neitrālie apavi. Pēdai “iekrītot” uz iekšu viss trieciens aiziet caur “iekritušo” pēdu.
Ja iemesls ir nepareizu apavu izvēle, tad lasi rakstu “Kādas atšķirības un kā izvēlēties pareizos skriešanas apavus?”.

Kādas atšķirības un kā izvēlēties pareizos skriešanas apavus?

Nenostiprināta muskulatūra

Kā jau minējām nenostiprinātas muskulatūras rezultātā ķermenis ir vājš un uzņemto triecienu saņem locītavas. Nenostiprinātas locītavas, nenostiprināti sežas, kāju muskuļi, vēdera muskuļi, muguras muskulatūra.

Ķermenim ir asimetrija

Asimetrija veidojās tad, kad kādi muskuļi ir savilkti jeb īsāki. Tad šāda veida muskuļi velk uz savu pusi ķermeņa daļas – mūsu gadījumā gūžu.
Asimetrija ir novērojama lielākajai daļai cilvēku. Vienam mazāk, otram vairāk. Ar pareiziem stiepšanas vingrinājumiem asimetriju var iztaisnot.

Neatjaunotas locītavas

Locītavu atjaunošanai palīdz labas kvalitātes kogēns, kas palīdz atjaunoties locītavu skrimšļiem. Kā arī palīdzēs glukozamīna + hodroitīna savienojums.

Pieredze rāda, ka visbiežāk sāpes gūžās neliecina par problēmu pašā gūžā, bet gan augstāk pieminētos faktoros.

Ja ir sāpes gūžā, tad pareizi būtu vērsties pie fizioterapeita, lai novērtē kopējo ķermeņa stāvokli, asimetrijas līmeni un muskuļu saspringumu konkrētās ķermeņa vietās. Viņš var noteikt, kas izraisa sāpēs gūžā. Ja par iemeslu būs savilkti vai netrenēti muskuļi, tad jūs kopīgi iziesiet speciāliem vingrinājumiem, kas stiepj un nostiprina dziļos muskuļus.

Ja Tev ir jautājumi, droši sazinies ar mums!