Apavu izvēle ir ļoti plaša gan kvalitatē, gan pēc to funkcijām. Lai skriešanas treniņi būtu produktīvi, droši un rezultātus nesoši, tad apavu kvalitātei ir būtiska nozīme. Īsti skriešanas apavi ir izstrādāti pēc speciālistu testiem, tāpēc vēlamies pievērst uzmanību tam, ka katram, kurš skrien vai vēlas sākt skriet, ir jāpielāgo sev piemērotākie apavi.

Skriešanas apavi var būt neitrālie (tiem, kam nav nepieciešams atbalsts), ar atbalstu (tiem, kam ir nepieciešams atbalsts).

Piemēram, cilvēkam, kuram ir paaugstināts svars, noteikti būs nepieciešami apavi ar lielāku amortizāciju. Pieredze rāda, ka pārsvarā der tieši apavi ar atbalsta funkciju. Ja šajā gadījumā cilvēks iegādājas dārgus apavus, bet “neitrālos” jeb bez atbalsta funkcijas, tad ,pēdām krītot uz iekšu, var sākties sāpes ahilejos, ikros, gūžās un mugurā.

Bildē redzama klienta nozemēšanās fāze testa laikā. Mūsu skriešanas treneris, nofilmējot un notestējot klientu, izteikti novēroja, ka pēda nozemējiena brīdī “iekrīt” uz iekšu, kas ir iemesls tālākām problēmām: sāpes ahilejā, ikros, gūžā, mugurā.

Pirms pirkt apavus ir ieteicams notestēties. Šajā gadījumā ļoti labi tas, ka mūsu skriešanas treneris konstatēja faktu, ka nepieciešami skriešanas apavi ar atbalstu, bet arī redzēja klātienē pārējās ķermeņa daļas skriešanas laikā (ceļgali, muskulatūra, skriešanas tehnika).

   

Tālāk par šiem abiem apavu modeļiem:

  • Baltie apavi: šie ir mūsu trenera favorīts Mizuno Rider Waveknit. 290 g, neitrālie apavi. Noskrieti ap 450 km. Tā kā trenera muskulatūra un pēdas ir labi nostiprinātas, viņš var skriet neitrālajos apavos. Senāk skriešanas treniņos skrēja atbalsta apavos.
  • Sarkanie Mizuno Wave Sky. 315 g, neitrālie apavi. Šie ir mīkstāki apavi. Bildē redzams, ka zole sastāv no diviem materiāliem, saskaroties kopā un veidojot mīkstu, amortizējošu skrējienu. Šajos noskrieti ap 60 km. Viņus treneris izmanto, kad nogurušākas kājas, kad gribās paskriet mīkstākos apavos. Šie apavi ikdienā ļoti noderēs tiem, kam ir mazliet paaugstināts svars un kam amortizācijas nolūkos nepieciešami mīkstāki skriešanas apavi.

Rezumējot:

  • Ir apavi, kas mums ir piemēroti vairāk vai mazāk. Mūsu trenera gadījumā lielākajam treniņu darbam būs piemēroti Mizuno Rider Waveknit. Mizuno Wave Sky mazākam treniņu darbam, jo viņi ir smagāki. Bet citam tieši labāk piemēroti būtu Mizuno Wave Sky, jo nepieciešama lielāka amortizācija.
  • Pirms pērkot skriešanas apavus, ieteicams veikt šādu pēdu testu. Šajā gadījumā klienta tests tika veikts mūsu skriešanas trenera uzraudzībā individuālā treniņa laikā, rezultātā varējām konstatēt papildus lietas, pie kurām nepieciešams strādāt uzreiz.
    Lai pieteiktos uz šādu testu, raksti mūsu trenerim Salvim uz WhatsApp-20193143

Latvijā Mizuno vari apskatīties pie oficiālā izplatītāja: https://sportapunkts.lv/lv/produkti/apavi/skriesanas

#skriešanasakademija #sportapunkts #mizuno #skriešanasapavi #pēdutests #skriešanastreneris