Bieži ikdienā nākās dzirdēt, ka skriešana laikam nav priekš manis, sākot skriet ir grūti, smagi, un neko es nevaru noskriet. Līdzīgi bija arī Inai, kas patstāvīgi pamēģināja paskriet un noskrēja 5 minūtes, kas bija smagas, nepatīkamas un ar ļoti augstu pulsu. Ina vēlējās pareizi kopt un celt savas darbaspējas un attīstīt savu veselību, sameklējot mūsu klubu un Salvi Gruševu, kas ir mūsu kluba galvenais skriešanas treneris.
Iepazināmies, sapratām esošo fizisko kondīciju un izveidojām pirmo skriešanas treniņplānu.

Mēs sākām ar soļošanas treniņiem, kuru laikā bija labs, atbilstošs pulss priekš attīstoša treniņa. Nākamais posms bija, kad sākām veikt treniņus skriet + soļot. Pēc tam jau bijām gatavi arī veikt pirmās 10, 15, 20 minūtes, skrienot ar atbilstošu pulsu.
Visu šo periodu laikā paralēli veicām dziļās muskulatūras un spēka treniņus ar savu svaru.
Katru otro nedēļu tikāmies uz koptreniņu, kur veicām dažādus vingrinājumus priekš stabilitātes, skriešanas tehnikas un pēdu nostiprināšanas.

Ko par šo visu saka pati Ina:
“Es ļoti labi atceros, kā es skrēju pirmās 5 minūtes. Tad man vēl nebija pulsometra, bet pēc sajūtām šķita, ka sirds izlēks caur muti, kājas vispār neklausīja, sviedri tek, mēle līdz asfaltam. Un man likās, ka es esmu noskrējusi maratonu. Man nepatika skriet. Skriešanas treneris Salvis Gruševs bija tas, kas mani iedvesmoja un atbalstīja. Ja godīgi, es sākumā viņam neticēju, ka man iepatiksies skriet. Bet es cītīgi turpināju pildīt man sastādīto skriešanas programmu-treniņplānu un veikt vingrinājumus 3x nedēļā. Es sapratu, ka es varu! Es varu! Neskatoties uz savu vecumu (43 gadi), sāku skriet pilnīgi no nulles. Un, kad es noskrēju pirmos savus 10 km ar adekvātu pulsu un labām sajūtām, biju tik priecīga kā nekad. Šobrīd treniņā esmu skrējusi 15 km, un treneris saka, ka vēl nedaudz un es esmu gatava skriet pusmaratonu (21.095 km).
Kas malacis? Es, malacis!!! To es vienmēr sev saku un tas palīdz man neapstāties. Sports motivē, tā ir kustība uz priekšu un mūsu veselība. Sāku just iekšējo pašpārliecinātību un pašapziņu un nolēmu izmēģināt sevi papildus pavisam citā jomā. Piedalīties projektā “Fit model 2020″.
Novēlu, lai mūsu sasniegumi neapstājas šajā līmenī. Paldies par efektīvu apmācības un treniņu procesu”.

Rezultātā Ina:

  • pacēla savas darbaspējas no 5 minūtēm līdz 15 km treniņam atbilstošā pulsā
  • uztrenēja savu izturību ka var skriet ar zemu un atbilstošu pulsu
  • sakārtoja savu ķermeņa muskulatūru
  • pacēla savu pašapziņu, ka ES varu
  • regulāru trenējoties, no 3 treniņiem nedēļā uzkāpa līdz 6-7 treniņiem nedēļā
  • nostiprināja un pacēla savu veselību augstākā līmenī

Šis ir tas galvenais iemesls, kāpēc mēs strādājam! Izmainīt cilvēkam visu savu ikdienu un veselību.Būt sportiskiem, laimīgiem, veseliem cilvēkiem ikdienā. Iedvesmot cilvēkus ar to ka viņi VAR.
Šī ir viena no galvenajām kluba vīzijām. Un, kad cilvēki ar mūsu palīdzību to sāk sasniegt, tā mums ir uzvara un prieks.

#skriešana #sportiskasabiedrība #veselīgsdzīvesveids #skriesanastreneris #treniņplāns