Egita pie mums nonāca Maija beigās. Ļoti labi bija tas, ka atnākot viņa nebija sadarījusi nepareizas lietas uz “savu galvu”, respektīvi ar skriešanu saistītas traumas arī nebija. Juta nedaudz kaula plēvi bet kopumā viss bija labi! Pirms tam pāris mēnešus darbojās tikai ļoti zemā intensitātē, sevi radinot pie skriešanas un nonākot līdz tam, ka var pilnvērtīgi skriet (tipināt zemā pulsā) jo līdz tam Egita skrējusi nebija vispār.

Egita sāka trenēties pie mūsu kluba vadītāja un skriešanas trenera Salvja Gruševa. Tad nu uzreiz izgājām standarta pirmās procedūras, arī nelielus testus veicām. Mērķis tika pateikts uzreiz – šogad grib noskriet Maratonu un pēc tam lai treneris nosaka pats kā vajag tālāk. Bet Maratonu šogad noskriet gribētu. Tā kā bāze jau bija, sapratām reāli ka to var izdarīt un nolēmām ka –Jā! Valmierā skries pirmo Maratonu!

Pa vasaras mēnešiem paspējām uztaisīt gan nelielu ātruma treniņu ciklu pēc kura tika parādīti jau pieklājīgi rezultāti un labs progress bija redzams, gan piedalīties dažos skrējienus (10km-Pusmaratons). Sacensību skrējienos nevienā netika skriets uz pilnu jaudu. Egita ļoti gribēja un ļoti labi prot “šancēt” kārtīgi, bet treniņprocesa ietvaros tika bremzēta, lai progress noritētu pareizi un kvalitatīvi! Tīri veiksmīgi tika pildīti sacensībās uzdotie trenera uzdevumu (skriešana noteiktās pulsa zonās) jo galvenais mērķis un viss treniņprocess tika pakārtots ar domu sagatavoties pilnajai maratona distancei.

Šobrīd rit pēdējās un apjomīgākās treniņa nedēļas pirms gaidāmā Valmieras maratona. Lēno skrējienu temps ir krietni uzlabojies, kāds tas bija pirms sākām strādāt, kas norāda to ka viss norit pareizi un pie identiska pulsa skriešanas ātrums ir krietni audzis.
Sajūtas esot ļoti labas, ar veselību viss vislabākajā kārtībā. Treniņprocess rit pilnā sparā!  Ļoti gaidām pirmo Maratonu un pirmās sajūtas 

Svarīgākās īpašības ko mūsu skriešanas treneris treneris ir ievērojis Egitas kā audzēknes personībā:
Paklausīga – klausa treneri un dara to ko viņai saka. Dažreiz varbūt viņa ir gribējusi pa savam bet beigās vienmēr ir darījusi tā kā treneris ir licis.
Apņēmīga – Treniņus un visu treniņplānu izpilda neatkarīgi no laikapstākļiem, vietas, emocijām un citiem apstākļiem. Šī īpašība jau ir pieskaitāma pie profesionālu atlētu īpašībām.
Cīnītāja – Spēj treniņos izpildīt tik cik vajag, arī smagākos treniņos prot sevi izlikt līdz tādai robežai līdz kādai tas ir uzdots.

Novēlēsim Egitai izturību pēdējās treniņprocesa nedēļās un gaidīsim Valmieras Maratona finišā ?