skriesanasakademija

Šoreiz gribam parunāt par treniņprocesa pārskatīšanu un revīziju. Katrs mēs trenējamies kā kurš. Kāds tikko sācis, kāds ik pa laikam kaut ko uzskrien kā sanāk, kādam trenēties palīdz konsultants.

Treniņprocesa revīzija noderēs tiem, kas trenējās paši, kas ir sākuši skriet un kam nav cilvēka kas iedot padomu.

  1. Pieredze rāda ka trenējoties pašam lielākā daļa cilvēku trenējās pārāk augstā intensitātē. Tas ir neatbilstošs pulss skrējiena laikā un neatbilstošs temps.
  2. Otrā aktuālākā kļūda ir pārāk strauji kāpināts apjoms jeb treniņos noskrietie kilometri, kas rada nepatiku pret skriešanu, iestājās pat riebums un sāk negribēties skriet vispār.
  3. Nav veikta veselības pārbaude un nav ieplānots iziet slodzes testu kas palīdzētu saprast esošo stāvokli un pulsa zonas.
  4. Nav uztaisīta “bāze” jeb sagatavošanās cikls ko nepieciešams veikt vispirms kas būs pamats tālākai skriešanai un attīstībai.
  5. Tiek veikti vienādas distances skrējieni, kas ar laiku ieiet rutīnā un tas vairs nedod progresu tādu kādu gribētos.
  6. Nestrādā pie savas muskulatūras dodot vietu nelielām un pēc tam lielākām traumām.

Tie ir daži no aktuālākajiem punktiem kas var radīt daudz jautājumu un neskaidrību paskatoties uz savu esošo treniņprocesu.

Labā ziņa ir tā ka mēs varam palīdzēt uztaisīt treniņprocesa “revīziju”, sakārtot lietas kas nav izdarītas un parādīt pareizo virzienu kā turpmāk labāk to darīt, kā arī uztaisīt 2 nedēļu treniņplānu.