skriesanasakademija-autumn

Ir iestājies rudens, sezona iet uz beigām. Kādam tā jau ir beigusies, kādam vēl kāds skrējiens ir ieplānots.
Noteikti daudziem sezonas noslēgums un ziemas periods ir jau piedzīvots – ko darīt pēcsezonā, kā trenēties ziemas apstākļos, kādi treniņi jāveic, cik intensīvu treniņplānu plānot u.c.
Citam ir skaidrs ko un kā tālāk darīt bet citam skaidrības īsti nav, tad nu palīdzēsim saprast ko un kā vajadzētu tagad darīt.
Tātad:
1) Pa sezonu organisms ir mocīts gan sacensībās, gan treniņprocesā, tad nu kādas 2-3 nedēļas var ļoti mierīgi, brīvi paskriet. Tas izskatās tā, ka apjoms samazināts, ir tikai lēnie jeb aerobie skrējieni, nenotiek nekas intensīvs. Baudām rudeni, iedodam organismam atgūt spēkus un saglabājam skriešanas prieku.

2) Palietojam imunitātes nostiprināšanai kādus vitamīnus – var zivju eļļu, kādu zāļu tēju, var kaut ko priekš kauliem.

3) Kārtīgi guļam, iedodam organismam labi atjaunoties, atpūsties lai organisms atgūst spēkus un atjaunojās pilnībā.

4) Pēc tam lēnām sākam plānot ziemas sezonas treniņus. Tie ir gan kilometru apjomi, gan darba treniņi – skatoties no fiziskās sagatavotības līmeņa, gan muskulatūras jeb spēka treniņi ar svariem. Ziemas sezonā daudz jāstrādā pie spēka treniņiem (ar svariem).

5) Paliekot vēsākam laikam nebēgam trenēties iekšā telpās. Mācamies skriet vēsā un aukstā laikā. Tas tikai palīdzēs saglabāt labu veselību un neslimot. Tas ka trenēsieties ārā pēc iespējas vairāk un pakāpeniski pierodot pie jebkādiem apstākļiem, tas tikai padarīs Jūsu veselību vēl stiprāku un izturīgāku.

Tad kopumā – uz divām līdz trīs nedēļām samazinām apjomu un paskrienam ļoti mierīgi/brīvi; palietojam vitamīnus imunitātei; kārtīgi izguļamies/atjaunojamies; sākam plānot ziemas sezonas treniņus; un skriešanas treniņus turpinām veikt ārā!

Pievienoties mūsu skrējēju grupai varat sazinoties uz:
Epasts – [email protected]
Tel: +37120193143