Skrejeji-stadiona

  1. Ceļa kreisās puses likums. Drošības apsvērumu dēļ centies vienmēr skriet pa lielceļa kreiso pusi.
  2. Augšup – lejup likums. Skriešana pret kalnu vienmēr ievērojamāk samazinās tavu ātrumu nekā skriešana lejā pa kalnu palielinās.
  3. Miega likums. Pievieno vienu papildus miega minūti ik nakti par katru papildus kilometru, ko tu noskrien nedēļā. Ja noskrēji 10 km vairāk nekā pagājušā nedēļā, tad katru nakti guli par 10 minūtēm ilgāk. Miega trūkumam ir negatīva ietekme uz treniņprocesu.
  4. Uzpildīšanās likums. Uzņem kvalitatīvu ogļhidrātu un olbaltumvielu pārtiku vai dzērienu 30 līdz 60 minūtes pēc jebkurām sacensībām vai intensīva treniņa.
  5. Ar skriešanu vien nepietiks. Skrējēji, kas nodarbojas tikai ar skriešanu, ir pakļauti traumu riskam. Papildus izvēlies vingrinājumus vai sporta veidus, kas palīdzēs veidoties un nostiprināties muskuļiem, kas savukārt samazinās traumu risku.
  6. Lēnais sākums. Uzsāc sacensību distanci ar nedaudz lēnāku ātrumu un nobeidz ar pēc iespējas lielāku ātrumu.
  7. Jauno apavu likums. Nomaini vecos skriešanas apavus pret jauniem, kas esi noskrējis 800 – 1000 km. Neoficiāli var noskriet pat 2000 km
  8. Grūtāk/vieglāk. Pēc katras smagākas treniņu dienas ieplāno vienu vieglāku treniņa dienu.
  9. Piecu grādu likums. Kad dodies skriet, ģērbies tā it kā ārā būtu par vidēji pieciem grādiem siltāks, nekā ir patiesībā, jo treniņa laikā tavs ķermenis uzsils un sakarsīs. Tas nekas, ja sākumā ir nedaudz vēsi.