Janis-laukumaPiedāvāju nelielu ieskatu Jāņa gaitās, gan gatavojoties maratonam (42.195 km), gan pieveicot to. Lai gan Rīgas Nordea Maratons 2014. jau aiz kalniem, bet atmiņās Jānim tas joprojām ir.

Kāpēc un kurā brīdī izlēmi, ka vēlies noskriet maratonu?
Tāpēc, ka mazākas distances var noskriet gandrīz jebkurš, bet maratonu nevar, tam jāgatavojas un jāiet mērķtiecīgi. Gribējās izdarīt kaut ko neiespējamu. Mārtiņš Zvīdriņš iedvesmoja ar frāzi “Jo lielāka problēma, jo garāka distance jānoskrien”. Pēc šķiršanās tas bija aktuāli. Man vajadzēja kaut kādu nodarbi, un skriešana bija pirmā pieejamā, kur varēju sākt sevi lauzt un spīdzināt, kā rezultātā sāka mainīties arī kaut kas manī pašā.

Kā sākumā plānoji savus treniņus? Vai kaut kur meklēji papildus informāciju par skriešanu?
Informāciju ņēmu no interneta forumiem un Rīgas maratona mājas lapas

Kādēļ nolēmi sameklēt sev skriešanas treneri?
Pēc ilgstošas skriešanas jutu, ka nav progresa, ka kaut ko daru nepareizu, bet nesapratu, ko tieši.

Kādas pārmaiņas tavā skriešanas ikdienā ienesa treneris? Kas ir vislielākais ieguvums no trenera?
Ar trenera parādīšanos treniņi kļuva daudz intensīvāki. Parādījās vairāk konkrētu uzdevumu, kas jāpaveic nedēļas griezumā.

Kas tevi motivē skriet, regulāri trenēties?
Motivēja nospraustais mērķis un tas, ka daudziem biju pateicis – trenējos maratonam. Tā kā lielākais vairums neticēja, ka to paveikšu, tas deva vēl lielāku stimulu pierādīt, ka es to varu.

Kā juties distancē? Cik viegli vai grūti bija noskriet pilno Maratonu (42.195 km)?
Pirmie 34km bija ļoti komfortabli, pēc tam sākās sevis laušana un katra soļa skaitīšana.

Kādi bija iespaidi finišā un pēc tā?
Beigās bija grūti aptvert, ka tas ir paveikts. Bija gandarījums par paveikto, ka smagais darbs atmaksājas. Milzīgu enerģiju deva cilvēku pūļi ar skaļajām ovācijām pirms finiša.

Vai un kāpēc tu citiem ieteiktu skriet ar trenera palīdzību?
Ar trenera palīdzību mērķis tiek sasniegts daudz ātrāk, efektīvāk, ar mazāk pieļautām kļūdām un traumām. Tu laicīgi tiec sagatavots nezināmajam un mazāk piedzīvo nepatīkamus pārsteigumus. Treneris Tevi izved, tā teikt, caur “mīnu” laukam, nepieļaujot kļūdas, kas rastos, visu darot uz savu galvu.

Vai un kāpēc ieteiktu citiem nodarboties ar skriešanu, pat tiem, kuri iepriekš nav sportojuši?
Ievērojami uzlabojas pašsajūta, pazūd visādas sāpes sprandā un mugurā, uzlabojas pašnovērtējums un pašpārliecība. Gribas sākt pareizi ēst, mazāk lietot alkoholu, jo tas uzreiz atsaucas treniņos.
No zāļu skapīša pazudīs daudz zāļu, jo tās vairs nebūs nepieciešamas.

Tavs novēlējums esošajiem un topošajiem sportistiem?
Nevajag meklēt atrunas neskriešanai! Jāatceras, ka īstais laiks skriešanai ir tieši tagad. Nav nepiemērotu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Katram noskrietajam kilometram ir jēga.