Bieži ir dzirdēts no cilvēkiem “ir jau par vēlu ko sākt darīt, nevaru vairs neko mainīt, esmu tāds, kāds esmu”. Bet vai tā ir taisnība? Nē, jo mūs veido tas, ko mēs domājam, un domas rada izvēles, izvēles – darbības. Tātad, ir labas ziņas – Tu vari darīt to, ko vēlies. Vai vecums, attālums vai resursi ir ierobežojums? Nav! Tātad, galvenais ir izlemt un sākt darīt, līdzīgi kā mūsu stāstā par mūsu klienti Tamāru, kurai ir 68 gadi.

Tamāra trenējas Skriešanas Akadēmijā pie trenera Salvja Gruševa jau pusgadu. Viņa ir apzinīga un atbildīga pret treniņiem. Viņa izbauda treniņus un saņem daudz enerģijas no tiem, jo skaidri saprot, ka viņas veselība ir kustībā, tieši sportojot. Tamāra sāka ar soļošanu, bet tagad jau skrien. Gribam piefiksēt, ka pirms tam Tamāra nav nodarbojusies ar skriešanu. Treniņos jau vairākas reizes ir noskrieti 3 km. Super panākumi! Tuvākais mērķis ir noskriet savus pirmos 5 km. Tamāra ir piemērs Latvijas senioriem. Īsts piemērs sabiedrībai, ka kustībai jābūt jebkurā vecumā un regulāri.

Uzdevām Tamārai jautājumus par mērķiem, motivāciju, treniņiem un rezultātiem. Lasi un gūsti iedvesmu no reāla un patiesa stāsta.

Pastāsti par sevi īsumā.

Pastāsti par sevi īsumā.Man ir 68 gadi. Soļot/skriet sāku pusgadu atpakaļ. Es nekad iepriekš nebiju skrejusi. Tas priekš manis bija kas neierasts.

Kāds iemesls bija tam, ka Tu izlēmi nodarboties ar skriešanu? Kas motivēja pieņemt lēmumu un sākt darīt?

Garas stundas pie datora un kustības trūkums, kā arī Covid režīms. Sapratu, ka ar jogu nepietiek. Motivēja draudzene, kura jau kādu laiku trenējās ar Salvi un ar tādu iedvesmu stāstīja par treniņiem, ka es arī nolēmu pamēģināt. Lūdzu viņai pajautāt trenerim, vai viņš strādā arī ar senioriem. Atbilde bija “Protams!” Tā mēs iepazināmies ar Salvi, un sākās mana “sporta dzīve”.

Pastāsti par treniņa procesiem, kā bija sākumā, kā tagad? Kādas bija cīņas varbūt ar sevi?

Jūnijā sākām ar soļošanu, visu vasaru tikai soļoju, lai gan gribējās uzreiz skriet. Pamazām sāku arī skriet: 30 sekundes, 1 minūti, dažādos intervālos un ļoti pakāpeniski. Bet, pirmkārt, izvelējāmies tieši man piemērotus sporta apavus, tagad es saprotu, cik tas ir svarīgi!

Nodarbības notika pēc individuālā treniņplānā, katru dienu trenējos un atskaitījos par treniņa rezultātiem, sazinājāmies WhattsApp, izmantojām Google doc – ļoti ērti. Reizi nedēļā tiekamies koptreniņā, kur pildu dažādus vingrinājumus, tagad jau sākām strādāt arī pie skriešanās tehnikas. Ļoti noder, ka vingrinājumi ierakstīti video un ir pieejami “Skriešanas Akadēmija” mājaslapā.

Man patika skriet jau no paša pirmā treniņa. Baudu to enerģijas plūsmu, kuru sajūtu pēc treniņa. Biju ļoti gandarīta, kad noskrēju savus pirmos 2 km. Un apziņa, ka viss ir darīts pareizi trenera vadībā, dod man absolūtu drošības sajūtu.

Kādi ir, Tavuprāt, tagadējie treniņu rezultāti?

Ar rezultātiem apmierināta, jūtos labi. Varu izturēt garākus treniņus, nekā bija sākumā, kad sāku trenēties.

Kādi plāni nākotnē ar treniņiem, un varbūt ir mērķi jau nosprausti?

Plāns ir viens, turpināt! Tuvākais mērķis ir noskriet savus pirmos 5 km, tad redzēsim.

Ko Tu novēlētu ikvienam, kas lasa šo rakstu?

Tiem, kas skrien, novēlu sasniegt savus mērķus un nospraust jaunus. Tiem, kas vēl neskrien, vismaz pamēģināt. Bet darīt to pareizi no paša sākuma, tas ir ļoti svarīgi. Ideāli būtu trenera vadībā.

Mums ir liels prieks, ka cilvēks caur skriešanas treniņiem iegūst daudz enerģijas, kļūst laimīgāks, kopj savu veselību un ka tas viss ir tik ļoti iepaticies. Nekad nav par vēlu, lai sāktu pareizi trenēties. Negaidi kādus atbilstošus apstākļus – sāc tagad.

Droši raksti mums, ja Tev ir kāds jautājums vai vēlies saņemt konsultāciju par skriešanas treniņiem.